Další z mnoha dopisů Miloši Zemanovi

12.11.2013 19:08

Pravda vítězí. Jistě, pane Zemane. Je to velmi krásné staré heslo, historicky propírané mnoha ústy, které nakonec naši dědové a babičky mohli poprvé uvidět 30.března roku 1920 vyšité na vlajce prvního prezidenta Československé republiky T.G.Masaryka. Váš předchůdce prezident Václav Havel v době federace přeložil pro Slováky a ostatní svět heslo na své vlajce do latiny. Jenomže „VERITAS VINCIT" není pro české husitské potomky to pravé ořechové, chybí tam DEI, protože husité na svých korouhvích měli napsáno "VERITAS DEI VINCIT". Pravda Páně zvítězí.

Pane Zemane, jak je to s tou PRAVDOU PÁNĚ po generacích českých ateistů, asi moc dobře víte. A navíc v současnosti by ta Vaše vyšitá PRAVDA všem chtěla přikázat, aby jste byl ceněn občany České republiky jako skutečný státník. Tak jako byl Brity ceněn Winston Churchill nebo Francouzi Charles de Gaulle. Ale zůstaňme u nás na českém dvorku. Vaším příkladem by mohl být i náš velký státník Jiří z Poděbrad, který v těžké středověké době rozvinul svůj prapor s PRAVDOU a jako český král byl ceněn doma i v Evropě navzdory náboženské nenávisti roztažené ve všech státech po celé Evropě, která způsobovala intriky a války v boji o moc. Byl ceněn kvůli své státnické snaze spojit evropské vlády do projektu Všeobecné mírové organizace pro spolupráci a také obranu před muslimy, přestože byl Jiří z Poděbrad pokládán za husitského kacíře a opovrhován katolíky.

Prezident Václav Havel připoji ke své PRAVDĚ na prezidentském praporu také LÁSKU a použil tak slogan Gándhího pro svoji nestranickou ideologii "Pravda a Láska musí zvítězit nad lží a nenávistí". Ty všechny lidi, kteří se upnuli k tomuto krásnému nezpochybnitelnému krédu nemůžete přeci pokládat za idioty a póvl, i kdyby byli novinářskými šupáky. Jenomže nejdůležitější pro všechny občany je to, čí PRAVDA zvítězí a jakou LEŽ porazí, viďte pane Zemane. Určitě jste rád, že občané v ČR jsou chytří a inteligentní občané, jen by nás mohlo být minimálně 20 - 30 miliónů. Pak by se třeba lépe schovalo těch 30% debilů a kreténů, a navíc ten póvl také do všeho strká nos, hned se všechno vykecá a nic se neutají, že pane Zemane.  A přitom jde jen o nějaké pochroumané koleno, které řídí naši zemi. My Vás moc dobře známe již z doby, kdy jste řídil zemi jako opoziční premiér, jen jsme netušili, jak Vás těch deset let na Vysočině zdevastuje.

 

pravdalaska.jpg

Moje Pravda a Láska musí zvítězit!, uhel (90 x 60 cm), M.Picek

 

 

Jsem velmi rád, že na Vaši šíji nelze pověsit zlatý řetěz, který na sebe věšeli býčí šíje v době opoziční smlouvy, nicméně Vaše sebevědomí muselo být velmi poníženo, když V. Klaus obdržel americkou medaili za boj proti komunismu. Možná jste nepochopil, proč ji dostal a tak jste si tu zvyklost vyzkoušel při svém prvním prezidentském rozdávání medailí svým 15-ti adorantům. Protože je Vaše působení v české politice nepřehlédnutelné, zvláštní pravdou je nakonec to, že Vaše úporná snaha sjednotit posledních 10 miliónů občanů dochází k naplnění. Jen je zajímavé, že Vy zůstáváte na té opačné straně, možná to je ta Vaše genialita politického šachisty, že pane Zemane.